KAS YRA SSL SERTIFIKATAS IR KODĖL JŪSŲ SVETAINEI JO REIKIA.

KAS YRA SSL SERTIFIKATAS IR KODĖL JŪSŲ SVETAINEI JO REIKIA.

KAS YRA SSL SERTIFIKATAS IR KODĖL JŪSŲ SVETAINEI JO REIKIA?

Jūs turite, ar tik esate susikūrę interneto svetainę, viskas tvarkoje, darbai einasi, tačiau vis dažniau sulaukiate skambučio iš kliento, kad Jūsų svetainė nesaugi, klientai gauna perspėjimus (Google Chrome naršyklė perspėja vartotojus apie nesaugias svetaines be SSL sertifikato), šalia Jūsų adreso rodoma “Not Secure” žyma. Taigi kas yra SSL sertifikatas? Ar Jums jo reikia? Ar išvis turėtumėte į tai gilintis?

KAS YRA SSL SERTIFIKATAS?

Pirmiausia. Kas yra SSL? SSL šifruojasi kaip SECURE SOCKETS LAYER. Papraščiau – SSL Jūsų svetainėje užtikriną saugumą naršant puslapyje, perkant prekes ar siunčiant užklausas. SSL sertifikatas apsaugo Jūsų ryšį su puslapiu nuo programišių ir trečiųjų asmenų įsikišimo kurie galėtų perimti Jūsų informaciją, mokėjimų duomenis ar Jūsų kontaktus.

Įsivaizduokite, kad SSL sertifikatas yra automobilio priekinis stiklas važiuojant autostradoje. Be jo greičiausiai prisivalgytumėte musių, vabalų ir tektų išsivalyti ir automobilio saloną. Lygiai taip pat veikia ir SSL – jis apsaugo Jus nuo įvairių virusų, informacijos nutekėjimų ir kitų dalykų “lekiant” informaciniame greitkelyje.

Jei galvojate, kad Jūsų puslapis yra per mažas, kad kažkam būtų įdomus atsiminkite – dažniausiai įsilaužimai vyksta automatiškai, be žmogaus įsikišimo, tad retais atvejais įsilaužimai yra konkrečiai planuojami. Dažniausiai tai tiesiog “robotukai” kurie bando gauti tam tikrą informaciją iš milijonų puslapių. Jūsų gali būti vienas iš jų. Jei Jūsų puslapis yra pažeidžiamas – tik laiko klausimas kada jis bus užpultas.

KĄ DARO SSL SERTIFIKATAS?

Jei galvojate kaip veikia SSL sertifikatas paaiškinsime. SSL sertifikatas sukuria saugią jungtį tarp Jūsų naršyklės ir puslapio kuriame naršote serverio. Saugus prisijungimas atsiranda po vadinamo “rankos paspaudimo” tarp Jūsų ir naršomo puslapio. Taip sukuriamas saugus “tunelis” Jums naršyti, nepertraukiant Jūsų apsipirkimo ar darbo puslapyje.

AR JŪSŲ PUSLAPIUI TIKRAI REIKALINGAS SSL SERTIFIKATAS?

Kaip ir minėta aukščiau, vartotojai nuo šiol gauna perspėjimus apie nesaugias svetaines. Sertifikatas itin svarbus jei Jūsų svetainė renka klientų duomenis arba priima mokėjimus.

PRIIMKITE MOKĖJIMUS SAUGIAI

Ar planuojate savo svetainėje prekiauti ir priimti mokėjimus internetu? Jums BŪTINAS SSL. Ar tikrai norite rizikuoti klientų mokėjimo kortelių, ar banko prisijungimo duomenimis? Juolab jog didžioji dalis įmonių teikiančių puslapio talpinimo paslaugas, išduoda SSL sertifikatą NEMOKAMAI. Tad tai tikrai nėra ta vieta į kurią neturėtumėte kreipti dėmėsio. Žinoma dauguma atsiskaitymo įmonių, mokėjimus apdoroja per savo saugius serverius, tačiau, kam rizikuoti?

APSAUGOKITE KLIENTŲ SLAPTAŽODŽIUS

Dar viena priežastis, kodėl turėtumėte apsaugoti savo klientų informaciją – slaptažodžių nutekėjimas. Esate girdėję tikrai ne vieną istoriją net ir Lietuvoje, kai buvo atskleista vartotojų slaptažodžių duomenų bazė. Taip. SSL sertifikatas neapsaugos nuo nesaugios svetainės, tačiau tikrai prisidės prie jos saugumo užšifruojant naršymo informaciją tarp vartotojo ir puslapio.

APSAUGOKITE INFORMACIJĄ

Ne visos svetainės renka tik pinigus iš klientų. Daug jų renka ir duomenis. Net ir paprasta kontaktų forma puslapyje Jums atsiunčia – Žmogaus vardą ar pavardę, jo el. paštą, kai kuriais atvejais net asmeninę informaciją apie žmogaus gyvenamą vietą ar pan. Be SSL, “kelias” tarp kontaktų formos, ir jos užklausos gavėjo nėra saugus ir gali būti perimtas kartu su visa Jūsų užpildyta informacija.

KIEK KAINUOJA SSL SERTIFIKATAS?

SSL sertifikato kainos yra skirtingos, ir svyruoja tarp 10 ir 300€. Tačiau taip pat puikiai veikia ir nemokamas “Let’s Encrypt” SSL sertifikatas kurį keliais mygtuko paspaudimais galite įsigyti ir savo internetinio puslapio talpinimo administracinėje panelėje.

Jei Jums reikia pagalbos su SSL sertifikato įdiegimu kuriant internetinę svetainę  – susisiekite ir tikrai pakonsultuosime.

Taip pat jei skaitėte mūsų blogą apie “Interneto svetainių kūrimą verslui” ir galvojate susikurti interneto svetainę pats, dažniausiai SSL sertifikatą kuriant svetainę jau gausite kartu su visu “paketu”. Nedelskite – interneto svetainių kūrimas Jūsų paslaugoms!